İlhami Arslantaş 


Halk Şairi - Ozan

25.09.1960 Sivas/Kangal Etyemez köyü doğumlu.
İlkokul tahsilini köyünde yapmıştır. On üç yaşında İstanbul'a gitmiş, Gümüşsuyu semtinde bir makine imalathanesinde işe girmiştir. Burada beş-altı yıl çalıştıktan sonra 1979 yılında Almanya'ya gitmiş, üç yıl da orada çalışmıştır. Sonra yurda dönerek askerlik hizmetini yerine getirmiştir. Terhis olduktan sonra evlenmiş, ancak bu evlilik kısa sürmüştür. İkinci evliliğini 1989'da yapmış, bu evlilikten ikisi kız üç çocuğu olmuştur. Geçirdiği bir kaza sonrası ağır işleri yapmaktan kaçınmış ve reklamcılıktan geçimini sağlamaya başlamıştır.
Şiir yazmaya ilk okul üçüncü sınıfındayken Ruhsatî'nin şiirlerini okuduktan sonra başlamıştır. Önceleri saz çalmakla beraber geçirdiği kaza sonrasında sağ elini yeterince kullanamadığı için şimdi çalamamaktadır.
Şiirleri, halk müziğine pek çok yeni eser kazandıran Halk Ozanı Lütfü Gültekin ve bir çok besteciler tarafından türkü olarak bir kısmıda sanat müziği olarak bestelenmiştir.
2000-2005 yılları arası HALKODER İstanbul Halk Kültürü ve Ozanları Geliştirme Dayanışma Derneği'nin Kurucu Genel Başkanlığını yapmıştır.
İstanbul'da yaşamaktadır.


Şiirleri: " Kıssa" Şiir - 10 Kasımın Ardından - 12 Eylül Marazı (Coptan Kaçan) - Acemi Şiir - Acı Acı - Aç Karnına Tok Teselli Verirsen - Adalete Açız Ekmeğe Değil - Adam Gibi Adam... - Adem - Adsız Şiir - Af Demem - Ah Şu Gönüller Bir Olsa - Ahın mı Kaldı? - Ahu Gözlüm - Ahvalimi Görüyorum - Ahvalimiz - Akıl ve Dil - Akıldır Sermayem - Aklıma Tehdit!!! - Akortsuz Keman - Al'a Geldim - Alacakaranlık Bir Umut - Aldatır Ama Ne? - Aldı Gitti Eller Beni - Alimde Çul Aramak - Altın Tokat - Ana / Kadın - Anam - Ananla Hasbihal - Anayurdum Öksüz Ağlar - Anne - Annemin Ölümü Üzerine (yedinci günü) - Ar Perdesi - Arayış - Asamayız Biz - Aş Deli Gönül - Aşık Çepniye İthaf - Aşk Hayatın Neresinde - Aşk Malulü Emekli (hiciv) - Aşk Meyvesi - At Rakını Yat Bakalım - Ataletin Dehşetine Kapılma! - Atatürk'ün Kemikleri SızlıyorKitap Tanıtımı ve İmza Günü:
Salı, Çarşamba ve Pazar günleri, 08-09 ve 13 Mart 2016 tarihlerinde; Derinden Doruğa adlı yayınlamış olan kitabı için İstanbul/Yeşilköy'de CNR Expo Kitap Fuarı'nda Tunç Yayıncılık Yayınevi'nde Salon:1, Stand No:B07 de düzenlenecek olan imza günü.


Üyesi olduğu kuruluşlar:
ETÜYED Etyemez Köyü Derneği Üyesi

Son güncelleme: 14.9.2018 | Sayfa Gösterimi: 2340

Netmon
Ekotaş Emlak
Metro Turizm
Güler İnşaat İletişim
Tanrıverdi Alüminyum
 
 
Ziyaretçi Defteri Sivas Fotoğrafları Sivas Haber Arama    
 
 
 

Ara{ZZ}arA