Nurdane Özdemir Sağkan 


Yazar


araştırma, biyografik yazı; yakup kadri bozalioğlu

Nurdane Özdemir Sağkan; 01.09.1967 Sivas/Divriği doğumlu. Ankara Atatürk Lisesi'ni okudu. Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari İlimler Fakültesi Ekonomi Bölümü mezunu.

1987-1992 yılları arası TRT Dış Yayınlar Dairesi Başkanlığı Dinleme Servisi'nde İngilizce mütercimlik ve redaktörlük yaptı. Aynı tarihlerde TRT Haber Dairesi Başkanlığı'nda Alman Televizyonu ZDF ve İsveç Televizyonu STV'ye haftalık haber programları hazırladı. 1993-1994 yılları arası da Anadolu Ajansı Radyo-Televizyon Dairesi Başkanlığı'nda kültür-sanat muhabirliği yaptı. 1994 yılında Radyo Mozaik'te; güncel olaylar, sağlık, ekonomi, kültür-sanat konularını içeren sabah kuşak programları hazırlayıp sundu. 1995 yılında Medya Televizyonu'nda yönetmenlik yaptı. Yine Nurdane Özdemir 1996-1998 tarihleri arası Ankara Üniversitesi Dil Öğretim Merkezi TÖMER'de Televizyon Birimi Koordinatörlüğünü, 2003-2004 tarihleri arası da Nisbo Hollanda Göçmen Yaşlılar Sendikası Yayın Organı Nisbo Magazin Dergisi'nin Ankara Temsilciliğini yaptı.

1997 yılında Anadolu Halk Kültüründe Resim, Heykel ve Müziğin Yeri, Önemi adlı araştırma kitabı Kültür Bakanlığı'nın 'fon kaynaklı kredisi' ile yayımlandı.

Nurdane Özdemir; 17 Kasım 2018 tarihinde Cumartesi günü Ankara'nın Kızılay ilçesinde bulunan Kurgu Kültür Merkezi Yayınevi'nde, Neba'nın Nar Bahçesi adlı kitabının tanıtımını yapıp, söyleşi ve imza günü düzenledi.

Ankara Üniversitesi yayını olan TÖMER Dil Dergisi, İş Bankası Kültür-Sanat, Şeker Sanat, NİSBO Magazin ve Dünyanın Öyküsü gibi dergilerde yazıları yayımlandı.

Çağdaş Türk Dili, Patika, Edebiyat Nöbeti, Roman Kahramanları ve Edebiyatist dergilerinde yazmaktadır.

Nurdane Özdemir Sağkan; evli olup bir çocuk annesidir.-Zara Kültür Araştırma Grubu tarafından; 4 Ağustos 2019 tarihinde bu sayfa oluşturulmuştur.

Son güncelleme: 5.8.2019 | Sayfa Gösterimi: 1286

Netmon
Ekotaş Emlak
Metro Turizm
Güler İnşaat İletişim
Tanrıverdi Alüminyum
 
 
Ziyaretçi Defteri Sivas Fotoğrafları Sivas Haber Arama    
 
 
 

Ara{ZZ}arA