Zehra Akkaya 


Türk Halk Müziği Sanatçısı

Zehra Akkaya; Sivas/Kangal doğumlu. İlkokulu Ankara'da Tuzlucayır İlkokulu'nda, ortaokulu ve liseyi Tuzluçayır Lise'nde okudu. Ankara Üniversitesi Sağlık Teknisyenliği Bölümü mezunu.

Zehra Akkaya; Yurt dışında Almanya'nın Berlin ve Münih, Avusturya'nın İnsburg ve Salzburg şehirlerinde konser verdi. Yıldız TV, Flash TV ve Ekin TV televizyon kanallarında yayınlanan müzik programlarına konuk sanatçı olarak katıldı.

Anadolu Aleviler Derneği'nin 2 Mart 2002 tarihinde Cumartesi günü Almanya'nın Berlin şehrinde düzenlediği 'Dostluğa Çağrı' konserinde Zehra Akkaya; Halk Ozanı Ali Kızıltuğ, Zeynel Aba ve Mehmet Akses'le birlikte sahne aldı.

Zehra Akkaya; Halk Ozanları Kültür Vakfı'nca 18 Aralık 2009 tarihinde Cuma günü Ankara'nın Söğütözü semtinde Yükseliş Koleji Spor Salonu'nda düzenlenen, Cemile Kutgün'ün de sunumunu yaptığı 'Muhlis Akarsu'yu Anma Gecesi'nde Arif Sağ, Sabahat Akkiraz, Yavuz Top, Canan Başkaya ve Mehmet İpek'le beraber sahne aldı.

Yine Zehra Akkaya; Isparta'nın Yalvaç ilçesine bağlı Körküler Kasabası Kültür ve Dayanışma Derneği'nin 1 Temmuz 2011 tarihinde Cuma günü düzenlenen 'Kardeşlik ve Sevgi Gecesi'nde Mustafa Sayılır, Etem Karagülle ve İsmail İpek ile sahne aldı.

Zehra Akkaya; 14 Nisan 2019 tarihinde Pazar günü Ankara'nın Mamak'ta Alyans Teraslı Salonu'nda düzenlenecek olan Birgül Taştepe'nin hazırlayıp sunumunu yapacağı 'Bizim Türkü Gecemiz'de Mehmet Balaman, Gökhan Kılıç, Gökhan Togan, Emrah Erdoğan ve Süleyman Güngör'le beraber sahne alacaktır.-Zara Kültür Araştırma Grubu tarafından; 19 Şubat 2019 tarihinde bu sayfa oluşturulmuştur.

Son güncelleme: 1.3.2019 | Sayfa Gösterimi: 1158

Netmon
Ekotaş Emlak
Metro Turizm
Güler İnşaat İletişim
Tanrıverdi Alüminyum
 
 
Ziyaretçi Defteri Sivas Fotoğrafları Sivas Haber Arama    
 
 
 

Ara{ZZ}arA