Seyran Yüksek 


"içimde ki sevinci, duygu selini anlatacak cümleyi nasıl kuracağımı bilmiyorum. hayatım da belki de ilk kez bu kadar çok heyecanlıyım. hayranı olduğum bir çok yazarın, şairin kitapları arasında kendi adımın yer alacağı bir kütüphane hayal etmiştim. bugün hayallerime kavuşuyor olmanın mutluluğu, heyecanı mevcut. bir çok hikâye, şiir yazdım, deneme yayınladım. ama kitap ilk olacaktı, kaygıyla çıktığım bu serüvende ailem başta olmak üzere dostlarım ve sevgili yayın evimin cesaret vermesi doğru bir yolda olduğumu gösterdi. ertelediğimiz onca hayale, ön yargılara, imkansız gördüğümüz tüm tabulara, geçmeye korktuğumuz tüm köprülere, nehirlere, kilit vurduğumuz bütün anılara istinaden izi var hâlâ adlı romanı yazdım. ileride hayalime kavuştum demek istiyorum. umarım herkesin hayali gerçek olur." 2 mayıs 2019 seyran yüksek

"hayatımızda yüreği güzel insanlar hep olmalı, bize vesile olan kişiler iyi ki var. keşke sevdiklerimizin hayatı hep sonsuz olsa. hatıralar hiç olmadık zamanda çıkıveriyor saklandığı yerinden. bizi biz yapan olgular devreye giriyor, hayatımıza yön veren durumlar oluşuyor iç dünyamızda. herkesin aslında bir yeteneği veya bir uğraşı var ama keşfetme kısmında yetersiz kalıyoruz. birinin ilham olması gerekiyor kendimizi keşfetmek için." çarşamba, 15 mayıs 2019 seyran yüksek


Şair - Yazar


araştırma, biyografik yazı; yakup kadri bozalioğlu

Seyran Yüksek; 03.03.1987 Sivas ili Hafik ilçesine bağlı Otmanalan köyü doğumlu. Sivas Atatürk Lisesi'ni okudu. Cumhuriyet Üniversitesi Muhasebe Bölümü mezunu.

Seyran Yüksek; öğrencilik yıllarında kompozisyon yarışmalarına katılıp, okul etkinliklerinde şiirler okuyup, müzik korolarında yer almıştır. Sivas Atatürk Lisesi'nde okurken yazmış olduğu Anı Defteri adlı edebi yazısından dolayı edebiyat öğretmeni ...... tarafından takdir edilip hediye verilmiş, yine öğretmenince belirlenmiş bir konu üzerine yazılan yazıları okul panosuna astırılmıştır.

Şiir, hikâye ve deneme üzerine yazan Seyran Yüksek; 2010 yılında şiir ve edebiyat üzerine Divriği Fm Radyosu'nda Gönül Gecesi adlı program yaptı.

Ressam Damla Yüksek'in 21 Nisan 2018 yılında Sivas'ta Atatürk Kültür Merkezi Güzel Sanatlar Galerisi'nde açtığı Temas adlı ilk kişisel resim sergisinde sergilediği ve bir sanatseverce beğenerek satın alınan, Dolunay adını taşıyan tablonun görsel hali sergiden bir yıl sonrası Nisan 2019 tarihinde İkinci Adam Yayınları'ndan çıkan Seyran Yüksek'in yayımladığı İzi Var Hâlâ kitabının kapağına taşındı.

Böylelikle; 21 Mayıs 2019 tarihinde FOX TV'de Perşembe gününün sabahı canlı yayınlanan İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programında; program yapımcısı İsmail Küçükkaya tarafından; Yazar Seyran Yüksek'in yazdığı, kardeşi Ressam Damla Yüksek'in de resimlediği Hayata Dair Birkaç Satır kitabının tanıtımı yapıldı.
Zara Kültür Araştırma Grubu tarafından; 18 Ocak 2019 tarihinde bu sayfa oluşturulmuştur.

Son güncelleme: 23.5.2019 | Sayfa Gösterimi: 1563

Netmon
Ekotaş Emlak
Metro Turizm
Güler İnşaat İletişim
Tanrıverdi Alüminyum
 
 
Ziyaretçi Defteri Sivas Fotoğrafları Sivas Haber Arama    
 
 
 

Ara{ZZ}arA