Kutluay Erdoğan 


Eğitimci, Araştırmacı - Yazar
1935 - 5 Şubat 2018

Kutluay Erdoğan; 1935 Kars/Sarıkamış Asbuğa köyü doğumlu. Aslen Sivas/Divriği Güneş köyü Hıdırlık mezrasından. TBMM'nin I. Dönem Kars Milletvekilliği yapmış Fahrettin Erdoğan'ın torunudur. İlk ve ortaokulu Kars Lisesi'nde, liseyi de Ankara Atatürk Lisesi'nde okudu. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tarih Bölümü mezunu.

Kutluay Erdoğan; Kars Alpaslan ve Eskişehir Atatürk Liselerinde yine Erzurum Kâzım Karabekir ve Eskişehir Eğitim Enstitüsüleri olmak üzere Eskişehir Yabancı Diller Yüksek Okulu'nda öğretmenlik ve idarecilik yaptı.

1978-1997 yılları arası Ankara'da Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı'nda Başmüfettiş olarak çalıştıktan sonra kendi isteğiyle bu kuruluştan emekli oldu. Atatürkçü Düşünce Derneği'nde görev aldı.

Nefes dergisi ve Karaca Ahmet Sultan dergisi'nde makaleler yazdı.

5 Şubat 2018 tarihinde Pazartesi günü 83 yaşında vefat eden Kutluay Erdoğan 7 Şubat 2018 tarihinde Çarşamba günü İstanbul/Kadıköy deki Şahkulu Cemevi'nde öğle namazından sonra yapılan törenin ardından İstanbul'un Üsküdar ilçesindeki Karacaahmet Mezarlığı'na defnedildi.

Son güncelleme: 12.10.2018 | Sayfa Gösterimi: 173

Netmon
Ekotaş Emlak
Metro Turizm
Güler İnşaat İletişim
Tanrıverdi Alüminyum
 
 
Ziyaretçi Defteri Sivas Fotoğrafları Sivas Haber Arama    
 
 
 

Ara{ZZ}arA