Dilan Çiçek Deniz 


Dizi Oyuncusu

Dilan Çiçek Deniz; 28.02.1995 Sivas doğumlu. Annesi ve babası öğretmen olup babasının adı Orhan Deniz, annesinin adı Hale Temizyürek’dir.

Lise yıllarında 3 yıl boyunca tiyatro eğitimi aldı ve 17 yaşındayken liseler arası Tiyatro Yarışması’na katılıp oyunculuk ödülü aldı. Ege Üniversitesi Turizm Rehberliği’nden öğrenim görürken asıl istediği bölümün karşılaştırmalı edebiyat olduğuna karar vererek sınavlara tekrar girip karşılaştırmalı edebiyat bölümüne geçiş yapmıştır.

2014 yılında düzenlenen Elidor Miss Turkey güzellik yarışmasında 2. olan Dilan Çiçek Deniz, Türkiye'yi 2015 yılında Miami'de düzenlenen kainat güzellik yarışmasında temsil etmiştir.

İlk olarak 2015 yılında 'Tatlı Küçük Yalancılar' dizisinde Ebru rolünde kamera karşısına geçti. Aynı yıl 'Güneşin Kızları' dizisinde Elif karakterine hayat verdi. 2016-2017 döneminde de 'Bodrum Masalı' dizisinde Su Ergüven karakterini canlandırdı.

Dilan Çiçek Deniz 2017-2018 yılları arası da Show TV'de halen devam eden, Aras Bulut İynemli ile başrolünü paylaştığı 'Çukur' dizisinde, Sena Koçovalı karakterini canlandırmaktadır.

Son güncelleme: 9.12.2018 | Sayfa Gösterimi: 1307

Netmon
Ekotaş Emlak
Metro Turizm
Güler İnşaat İletişim
Tanrıverdi Alüminyum
 
 
Ziyaretçi Defteri Sivas Fotoğrafları Sivas Haber Arama    
 
 
 

Ara{ZZ}arA