Birsel Alver Yazıcı 


Makyöz, Şair - Yazar


araştırma, biyografik yazı; yakup kadri bozalioğlu

Birsel Alver Yazıcı; Sivas/Gölova doğumlu.
Çamlıca Kız Lisesi'nde okudu.

İstanbul'da merkezi bulunan YeniBirlik gazetesinde 16 Mayıs - 13 Haziran 2018 tarihleri arası Çarşamba günleri Konuk Yazar olarak yazıları yayımlandı.

YeniBirlik gazetesince; 7 Haziran 2018 tarihinde Perşembe günü akşamı Maçka'da Günaydın Swissotel'de verilen iftar yemeğinin açılış konuşmasında Şair-Yazar Birsel Alver Yazıcı'nın Toprak Öyküsü kitabından Âlem şiirinin bir kıtası okundu.


Katıldığı Televizyon Programı:
-Kendi evinde misafirlerini ağırlayan ve keyifli sohbetlerin yapıldığı yemek programında Nursel Ergin; Nursel'le Evin Tadı 80. Bölümde Pazartesi günü olan 27 Kasım 2017 tarihinde Şair-Yazar Birsel Alver Yazıcı ile Sivas yemekleri üzerine yapılan sohbeti Kanal D ekranlarına getirdi.
Böylelikle, Şair-Yazar Birsel Alver Yazıcı; Sivas'ın meşhur yemeklerinden Madımak yemeği, Divriği pilavı ve gazete baklavasını hazırlayıp, kendine has anlatımıyla birbirinden lezzetli yemeklerin tariflerini televizyon ekranlarından seyircilerin beğenisine sunmuş oldu.


İmza ve Söyleşi Günleri:
-2017 tarihinde Çarşamba günü; Toprak Öyküsü adlı şiir kitabıyla 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Fenerbahçe Gönüllüler Evi'nde yapılan söyleşi ve imza günü.

-10 Kasım 2017 tarihinde Cuma günü; Cuma adlı romanıyla 36. İstanbul TÜYAP Kitap Fuarı'nda Salon Yayınları B nolu Stant - 12. Salon 12105 numarada düzenlemiş olduğu imza günü.

-23 Mart 2018 tarihinde Cuma günü; Cuma adlı romanıyla; Esatpaşa Anadolu Lisesi'nde yapılan söyleşi ve imza günü.

-Cumba Kültür ve Sanat Platformu'nun organize ettiği; Altunizade Kültür Merkezi'nde düzenlenen Cumba Sanat Şenliği Üsküdar 2018 kapsamında 20-21-22-23 Eylül 2018 tarihinde Perşembe-Cuma-Cumartesi ve Pazar günlerinde Birsel Alver Yazıcı Toprak Öyküsü ve Nar Öyküsü şiir kitaplarıyla yine Cuma adlı romanıyla bugüne dek yayınlanmış 3 kitabı içen düzenlemiş olduğu imza günü.

Okur Yazar Buluşması:
-8 Mayıs 2018 tarihinde Salı günü; Toprak Öyküsü şiir kitabı ve Cuma adlı romanıyla Üsküdar Gençlik Merkezi'nde Okur Yazar Buluşma'sında Şair-Yazar Birsel Alver Yazıcı ile nostaljik bir ortamda gaz lambası altında Gazeteci-Yazar Ümit Gülbiz Ceylan'la yapılan söyleşi.-Zara Kültür Araştırma Grubu tarafından; 3 Mayıs 2018 tarihinde bu sayfa oluşturulmuştur.

Son güncelleme: 26.5.2019 | Sayfa Gösterimi: 1989

Netmon
Ekotaş Emlak
Metro Turizm
Güler İnşaat İletişim
Tanrıverdi Alüminyum
 
 
Ziyaretçi Defteri Sivas Fotoğrafları Sivas Haber Arama    
 
 
 

Ara{ZZ}arA