Damla Yüksek 


Ressamaraştırma, biyografik yazı; yakup kadri bozalioğlu

Damla Yüksek; 10.06.1995 Sivas ili Hafik ilçesine bağlı Tozanlı Vadisi Otmanalan köyü doğumlu.

2013 yılında Sivas Muzaffer Sarısözen Güzel Sanatlar Lisesi'ni bitirdi. 2015 yılı Cumhuriyet Üniversitesi Mimari Dekoratif Sanatlar Bölümü mezunu olan Damla Yüksek 2016 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü'nü kazanmış, kayıt yaptırmışsa da gitmeyip kaydını daha sonra Kırıkkale Üniversitesi Mimarlık Bölümü'ne aldırmıştır. Üniversitenin 3. sınıfında okumaktadır.

Ressam Damla Yüksek'in 21 Nisan 2018 yılında Sivas'ta Atatürk Kültür Merkezi Güzel Sanatlar Galerisi'nde açtığı Temas adlı ilk kişisel resim sergisinde sergilediği ve bir sanatseverce beğenerek satın alınan, Dolunay adını taşıyan tablonun görsel hali sergiden bir yıl sonrası Nisan 2019 tarihinde İkinci Adam Yayınları'ndan çıkan Seyran Yüksek'in yayımladığı İzi Var Hâlâ kitabının kapağına taşındı.

Böylelikle; 21 Mayıs 2019 tarihinde FOX TV'de Perşembe gününün sabahı canlı yayınlanan İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programında; program yapımcısı İsmail Küçükkaya tarafından; kardeşi, Yazar Seyran Yüksek'in yazdığı, Ressam Damla Yüksek'in de resimlediği Hayata Dair Birkaç Satır kitabının tanıtımı yapıldı.

Damla Yüksek; Trakya Ressamlar Derneği üyesidir.-Zara Kültür Araştırma Grubu tarafından; 26 Nisan 2018 tarihinde bu sayfa oluşturulmuştur.

Son güncelleme: 23.5.2019 | Sayfa Gösterimi: 1406

Netmon
Ekotaş Emlak
Metro Turizm
Güler İnşaat İletişim
Tanrıverdi Alüminyum
 
 
Ziyaretçi Defteri Sivas Fotoğrafları Sivas Haber Arama    
 
 
 

Ara{ZZ}arA