Celal Özdemir 


şairler şiirini; gece yazar
şairlerin yaraları; gece azar
birde yüreğinde ise yarası
her gece ölür şair; azar, azar… celal özdemir

Şair-Güftekar-Yorumcu

Celal Özdemir; 1964 Sivas doğumlu. Aslen Hafik ilçesinin Bayramtepe köyünden. 16 yaşına kadar Sivas'ta yaşamış, 1980 yılında Sivas'tan ayrılarak eğitiminin ve yaşamının geri kalan döneminde Bursa'da devam etmiştir.
Oyak Renault ve Koç grubuna ait Düzey A.Ş.'de idari kadrolarda çalışmıştır. 1990 yılında kendi isteği ile ayrılıp, kendi işyerini açıp ticaret hayatına başlamıştır. İstanbul'da elektronik mağazacılığı, müzik yapım ve prodüksiyonculuğu işleri ile uğraşmaktadır.
Sanat hayatına şiir ve söz yazarlığı ile başlamış olup, Tv program yapımcılığı ve yönetmenlik alanlarında çalışmaları vardır.
Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İlahiyat Bölümü 1. sınıfında, yine 2017 yılında 53 yaşında üniversite sınavlarına girip kazandığı Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Adalet Bölümü 1. sınıfında okumaktadır.
Bestelenmiş eserleri bulunmakla beraber beşyüze yakın da şiiri vardır.


-AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 10 Aralık 2017 tarihinde Pazar günü Sivas'ta gerçekleştirdiği mitingde; Şair-Söz Yazarı Celal Özdemir tarafından kaleme alınan Yiğido isimli beş kıtalık şiirin iki kıtasını okudu.
Sivas Belediyesi tarafından da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sesi kullanılarak klibe dönüştürüldü. Bu görsel çeşitli sosyal medya siteleri üzerinden paylaşılıp yerel televizyonlardan Sivas Radyo Televizyonu SRT'den de yayınlandı.Bestelenmiş Şiirleri:
Sivas’ın Ayazı; söyleyen: Seyhan Güler albüm [Aşk ve Gözyaşı | Olimbera], sözler: Celal Özdemir, müzik: Mustafa Karagöz

Tut Elimden Götür Beni Sivas'a söyleyen: Mustafa Karagöz


Şiirleri:
2017 | Sivasspor Marşı - Veysel Diye Biri, Geçti Bizim Elden - Yorgun Pikap - Çocukluğumu Özledim - Eski Mahalle - Ne Zaman Büyüdüm? - Gel de Gör - Tut Elimden Götür Beni Sivas’a - Benim İşte - Söyle Hayat

Son güncelleme: 27.3.2018 | Sayfa Gösterimi: 1626

Netmon
Ekotaş Emlak
Metro Turizm
Güler İnşaat İletişim
Tanrıverdi Alüminyum
 
 
Ziyaretçi Defteri Sivas Fotoğrafları Sivas Haber Arama    
 
 
 

Ara{ZZ}arA