Prof. Dr. Gülümser Heper 


Yazar
Kardiyoloji ve İç Hastalıkları Uzmanı


Gülümser Heper; 26.08.1964 Sivas doğumlu. Sivas’ın yerli bir ailesinin evladı. Baba tarafı Bezirci Mahallesi; Ana tarafı Çavuşbaşı mahallesinde yerleşmiş. İlkokulu Ülkü İlkokulu'nda okudu. Ülkü İlkokulunu Cumhuriyet Türkiyesi’nin nadide kadın müdiresi olan Handan Hanım’ın zamanında tamamladı. Ortaokulu 4 Eylül Ortaokulunda, liseyide Sivas Lisesi'nde tamamladı. 1987 Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu.

Zorunlu hizmetinin ardından Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı'na Araştırma Görevlisi olarak atandı. Sivas'ta 1989 yılında Kronik Böbrek Hastaları Derneği'ni kurdu ve Sivas'tan ayrılıncaya kadar dernek başkanlığını yürüttü. 1993'de İç Hastalıkları Uzmanı oldu. 1993'de ikinci bir ihtisas yapmayı zorunlu bularak Sivas'tan ayrıldı. Kalp ve Damar Hastalıkları eğitimi konusunda Türkiye'nin nadide hastanesi olan Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesi'nde Kardiyoloji İhtisasına başladı, 1995’de ihtisasımı tamamladı. Hemen ardından S.S.K. Dış Kapı Eğitim Araştırma Hastanesi'nde Uzman Dr. olarak çalışmaya başladı. Aynı yıl Sosyal Sigortalar Kurumu'nun İhtisas Hastanesine geçiş yaptı ve Kardiyoloji Bölümü birimlerinin kurulmasında birim idari amiri olarak aktif görevler üstlendi. 2003 yılında Kardiyoloji Doçenti oldu. 2006’da İngiltere’de altı ay dil okulunda üst seviyede konuşma İngilizcesi eğitimi aldı. Şubat 2008’de Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Tıp Fakültesi Kardiyoloji Bölümü’nde Doçent ünvanı ile çalışmaya başladı. Ekim 2008'de aynı Üniversite’de Profesör oldu. 2008 yılından itibaren 3 yıl Kardiyoloji bölüm başkanlığı görevini üstlendi. 2011 de AİBÜ Kardiyoloji Bölümünden ayrıldı ve halen Ankara’da bir özel hastanede çalışmaktadır.
1993’den itibaren Girişimsel ve Klinik Kardiyolog olarak çalışmaktadır. AİBÜ bir önceki dönem Rektörlüğü’nün talebi üzerine Kardiyak Rehabilitasyon Hastanesi Projesi yaptı.

Dünyada ve Türkiye’de Koruyucu Sağlık Sistemi Politikalarının yerleştirilmesi amaçlı halkımıza, hekimlere ve çeşitli sivil toplum örgütlerine sunumlar gerçekleştirdi.
Doç. Dr. Abdüllatif Şener’in kurduğu Türkiye Partisi'nin kurucu üyesi ve MKYK üyeliğini de yapmış olup partinin Sağlık Programlarının oluşmasında öncülük etti.

30 Mart 2014 Yerel Seçiminde CHP’den Sivas Belediye Başkan Adayı oldu.
Bir erkek çocuk annesidir.

Son güncelleme: 27.8.2018 | Sayfa Gösterimi: 1341

Netmon
Ekotaş Emlak
Metro Turizm
Güler İnşaat İletişim
Tanrıverdi Alüminyum
 
 
Ziyaretçi Defteri Sivas Fotoğrafları Sivas Haber Arama    
 
 
 

Ara{ZZ}arA