Okay Öztürk Okay Öztürk; 10.02.1969 Sivas/Zara doğumlu. Müziğe ilgisi çok küçük yaşlarda başladı. İlkokulu Sivas'ta okudu. 10 yaşında ilkokullar arası ses yarışmasında birinci oldu. 1985 yılında Bahar Plak firmasının yapmış olduğu Altın Ses Yarışması'nda Türk Halk Müziği dalında birinci oldu.
Bahattin Atmaca ve Necip Aydın müzik hocalarından özel ses eğitimi aldı. 1993 yılında ASM Müzik merkezinde nota ve şan eğitimini bitirdikten sonra çeşitli konserler verdi.
2000 yılında Yolcu isimli ilk albüm yaptı. 2006 yılında 5 eserden oluşan 2’nci albümünü yaptı. 2015 yılında TRT repertuarından oluşan 13 eserden oluşan 3’ncü albümünün yönetmenliğini TRT İstanbul Radyosu saz sanatçılarından Okyay Kösegil ve Yaşar Taner yaptı.
Ekin Türk TV'de Türkülerle Sevdamız adlı programı 2015 ağustos ayından itibaren TRT saz sanatçılarıyla birlikte hazırlayıp sundu.
Okay Öztürk, Ulus Medya Yapım firmasını kurarak müzik sektöründe klipler çekmekte, festivallerde ve etkinliklerde konser sahnesi kurulumu yapıp ses, ışık, görüntü ve sahne sistemleri ile ilgili birçok alanda hizmetler verip organizasyonlar yapmaktadır.

Son güncelleme: 5.4.2018 | Sayfa Gösterimi: 2373

Netmon
Ekotaş Emlak
Metro Turizm
Güler İnşaat İletişim
Tanrıverdi Alüminyum
 
 
Ziyaretçi Defteri Sivas Fotoğrafları Sivas Haber Arama    
 
 
 

Ara{ZZ}arA