Altay Kaynar 


"71 yılında Ankara'da, nur topu şeklinde gelmişim bu âleme. Duvar kağıtlarının ve hediye paketlerinin üstündeki desenlere özenip beş yaşımda başlamışım çizmeye. Önceleri çok normal bi davranış gibi algılanan durum zamanla tüm hayatımı yönlendirir olmuş. Odalara kapanıp sabahlara kadar çizmeler, hayal kurmalar, nerelere gitmeler, kimlerle olmalar... Gerçeklikten uzaklaşıp, üretme sürecinde boğulurken fark edildim, bana el veren ustaların yamacında yetiştim, mizahı babalarından dinledim.

90 lı yıllar boyunca çizdiğim Çarşaf, Pişmiş Kelle, Fasülye, Kırmızı Alarm mizah dergileri, çocuk kitapları, çizgi film karakterleri, reklam ajanslarına yapılmış ucuz işler, Londra' da geçirilmiş 4 sene, ucundan köşesinden alınmış bi dolu eğitim ve 20 seneden beri beyaz kağıtlara baktığımda hissettiğim o üretme heyecanıdır beni ben yapan.

Şükürler olsun ki, kazanılmış bi ödülüm, dilden dile dolanan bi başarı hikâyem ve kimseye de eyvallahım falan yoktur. Bu zor coğrafyada mizah yapmaya devam etmek ve çizdiklerimle bi kaç ruha daha dokunmaktır tek gayem..."
Altay Kaynar


Karikatürist


Karikatürist Altay Kaynar; Ucundan grafik, kenarından iç mimari, ortasından animasyon eğitimi aldı.
Bir dolu mizah dergisinde kendi imzası ve farklı rumuzlarla 22 yıl yazdı, çizdi. Onlarca çocuk boyama ve masal kitabı çizdi ve çizmekte. Grafik anlatımla çabuk tüketilen mizah dergisi karikatürlerini harmanlayan farklı bir dil arayışı içinde ve bıkmadan, usanmadan üretmektedir.

Son güncelleme: 9.12.2018 | Sayfa Gösterimi: 1364

Netmon
Ekotaş Emlak
Metro Turizm
Güler İnşaat İletişim
Tanrıverdi Alüminyum
 
 
Ziyaretçi Defteri Sivas Fotoğrafları Sivas Haber Arama    
 
 
 

Ara{ZZ}arA