Prof. Dr. Adnan Mahiroğulları 


Eğitimci - Yazar
Cumhuriyet Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Bölüm Başkanı
CÜSAM Cumhuriyet Üniversitesi Sivas Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü
Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Ana Bilim Dalı Başkanı


araştırma, biyografik yazı; yakup kadri bozalioğlu

Adnan Mahiroğulları; 1953 Sivas/Zara doğumlu. İlk ve orta öğrenimini babasının memuriyeti nedeniyle İstanbul'da başlayıp, Zara'da tamamladı. Liseyi Sivas Lisesi'nde okudu. 1974 yılı Atatürk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu.

Zara Lisesi'nde 10 yıl Fransızca öğretmenliği yaptı. Yüksek Lisansı Cumhuriyet Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde, Doktorayı İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Çalışma Ekonomisi Anabilim Dalı'nda tamamladı.

1984'de Cumhuriyet Üniversitesi Yabancı Diller Bölümü'ne okutman olarak atandı. 1986-1988 yılları arası Cumhuriyet Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü'nde Les significations morales dans L''etranger d''Albert Camus adlı tezi, 1995-1998 yılları arası da İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Bölümü'nde 1980 sonrası Türk ve Fransız Sendikacılığı adlı tezi hazırladı.

2000 yılında Yardımcı Doçentliğe, 2006'da Doçentliğe, 2012 yılında da Profesörlüğe atandı. 2008-2012 yılları arası Cumhuriyet Üniversitesi Cumhuriyet Meslek Yüksekokulu Müdürlüğünü yaptı. Cumhuriyet Üniversitesi Sivas Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi CÜSAM yönetmeliğinin 7 nci maddesi gereğince 26 Ekim 2016 tarihinden itibaren üç yıl süre ile merkez müdürü olarak görevlendirildi.

2010-2012 tarihleri arası Cumhuriyet Üniversitesi Eski Rektörü Prof. Dr. İlyas Dökmetaş döneminde Cumhuriyet Üniversitesi Senato Üyesi olan Prof. Dr. Adnan Mahiroğulları Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği İLESAM Üyesidir.

Adnan Mahiroğulları evli ve dört çocuk babasıdır.makalesi yayımlanan dergiler; Revak, SivasHaber, Suşehri'nden Esintiler, Türk Yurdu, Zara Kültür, Tarih ve Düşünce, Çimento İşveren, Türk Edebiyatı, hayat ağacı, Toplumsal Tarih, Tarih ve Medeniyet, Jeopolitik, Yeni Türkiye, Sultanşehir, HAK-İŞ Uluslararası Emek ve Toplum Dergisi

makalesi yayımlanan üniversite dergileri; Atatürk Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Dergisi, Cumhuriyet Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler, Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Mecmuası, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, İstanbul Üniversitesi Sosyal Siyaset Konferansları Dergisi, Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi İdari Blimler Dergisi

makalesi yayımlanan bültenler; Altıncı Şehir Sivas, Zara Halk Eğitim Merkezi
makalesi yayımlanan gazeteler; son haber, Dünya
makalesi yayımlanan ansiklopediler; Evlîyalar AnsiklopedisiGirdiği Dersler: Hukuka Giriş, İş Hukuku

Konferans- Panel- Sempozyum / TV ProgramlarıCumhuriyet Üniversitesi'ne yeni kayıt yaptıran öğrencilerin şehri tanıması için rektörlük tarafından Sivas'ı tanıtma programı düzenlendi;
Eğitimci-Yazar Prof. Dr. Adnan Mahiroğulları; Cumhuriyet Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Tıp Fakültesi, Eczacılık Fakültesi ve Veteriner Fakültesinin 1. sınıf öğrencilerine Sivas Kültürü'nü anlattı.
Y e r: Cumhuriyet Üniversitesi Kültür Merkezi - Pazartesi, 3 Ekim 2016

Eğitimci-Yazar Prof. Dr. Adnan Mahiroğulları; Cumhuriyet Üniversitesi Zara Veysel Dursun Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu öğrencilerine Zara Kültürü'nü anlattı.
Y e r: C.Ü. Veysel Dursun Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu - Salı, 11 Ekim 2016-Zara Kültür Araştırma Grubu tarafından; 7 Kasım 2002 tarihinde bu sayfa oluşturulmuştur.

Son güncelleme: 26.5.2019 | Sayfa Gösterimi: 4874

Netmon
Ekotaş Emlak
Metro Turizm
Güler İnşaat İletişim
Tanrıverdi Alüminyum
 
 
Ziyaretçi Defteri Sivas Fotoğrafları Sivas Haber Arama    
 
 
 

Ara{ZZ}arA