Ahat Uruk 


Türk Sanat Müziği Sanatçısı
1965 - 15 Eylül 2007

"dualardan yorgun dilim, seni arayan bitkin gözlerim, acımı dindirmeyen kelimelerim, teskeresinin geleceği günleri sayan erler gibi yokluğunun günlerini sayan ben. hepsi sensin canım kardeşim hepsi sen, acının tarifi yok ki nasıl anlatsam tek söyleyebildiğim seni çok özlediğim, rahat uyu bir tanem dualarımla her an yanındayım." ablası nihal uruk 02 Aralık 2009, çarşamba

"bu bayramda da yine dostlarınla, akrabalarınla oturduğun yerlerde oturup baktığın
aynalarda seni görerek hasretini içimizde duyup sanki kapıdan girecekmişsin gibi seni bekledik. sana söyleyecek o kadar çok sözüm var ki ama hepsi içime susup kalıyor. canım kardeşim seni çok özlüyor, özlüyor, özlüyorum."
nevzat uruk
02 Aralık 2009, çarşamba

1965 Sivas doğumlu.
İlk ve orta dereceli okulları Sivas'ta tamamladı.
1986 İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuvar mezunu.
Dr. Alaaddin Yavaşça, Bekir Sıdkı Sezgin, Necdet Varol, Erol Deran, İnci Çayırlı ve Yalçın Tura gibi birçok müzik ûstadından yararlanmıştır.
1982 yılından itibaren TRT İstanbul Radyosu'nda Erkekler Topluluğu, Klasik Koro ve Tasavvuf Topluluğu'nda görevler almıştır. Konservatuvar yıllarında Kültür Bakanlığı görevleri ve Türk haftaları dolayısıyla Amerika, İngiltere, İtalya, Fransa, İspanya, Kuveyt, Dubai, Abudabi ve Katar gibi çeşitli ülkelerde konser ve gösterilere katılmıştır.
1987 yılında TRT'nin açtığı sınavla İzmir Radyosu'na girmiştir.
TRT İzmir Radyosu Türk Sanat Müziği Sanatçısı olan Ahat Uruk 20 senelik sanatçılığı süresinde kurumun düzenlemiş olduğu birçok konser ve programlarda görevler almıştır.
TRT tarafından radyo kayıtlarından oluşan bir CD'si yayınlanmıştır.
Genç yaşında amansız hastalığa yenik düşerek 15 Eylül 2007 tarihinde aramızdan ayrılmıştır.

Son güncelleme: 8.10.2018 | Sayfa Gösterimi: 1911

Netmon
Ekotaş Emlak
Metro Turizm
Güler İnşaat İletişim
Tanrıverdi Alüminyum
 
 
Ziyaretçi Defteri Sivas Fotoğrafları Sivas Haber Arama    
 
 
 

Ara{ZZ}arA