Bahattin Çetin 


Şair
Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
Bağımsız Denetçi


araştırma, biyografik yazı; yakup kadri bozalioğlu

Bahtunî mahlasıyla bilinenBahattin Çetin; 03.05.1958 Sivas/Zara Baharşeyh köyü doğumlu. İlkokulu köyü Baharşeyh'de okudu. Orta öğrenimini Sivas'ta başlayıp, 1980 yılında İstanbul'da Fatih Akşam Ticaret Lisesi'nde tamamladı.

1969 yılında Sivas'a taşındı. 1973 yılında da ailesiyle birlikte İstanbul'a göç etti.

1988 Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu. Serbest Mali Müşavir olarak mesleğini İstanbul'un Bahçelievler ilçesinde yapmaktadır.

Zara Baharşeyh Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Şairler Halk Ozanları ve Gönül Dostları Derneği ŞADER'in Kurucu Başkanı olan Bahattin Çetin; İstanbul Sivaslılar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği kurucularından olup Denetim Kurulu Başkanıdır.

Evli olan Bahattin Çetin; Hilal, Ayşe Gökçe ve Zeynep adında üç kız çocuğu babasıdır.Şiirleri: Göç Veren Sivas - Zara İşadamları - Adam Olmak - İşe Bak - Vazgeçtim - Ana - Bekliyor - Bir Yakan Olur - Bire Ahmak - Değilmi - Gel - Karaoğlan - Kimbilirki Hallarım - Kriz - Savaş Olmasa - Sen Niye Geldin - Vatandaş - Veysel'den Öğüt - Ah Güzeller Güzeli - Vatandaş - Baba Yurdu - Dediler - Gidiyor - Kösedağı - Bu Nasıl Soygun - Ne Varsa Burda - Ne Oldu UstaKanal 58'de Çarşamba günü 23 Nisan 2014 tarihinde canlı yayınlanan Ahmet Ayık ile Fasl-ı Muhabbet müzik programında Bahattin Çetin Sivas'ta Sızı ve Göç Veren Sivas adlı 2 şiir okudu.

Kanal 58'de Perşembe günü 24 Nisan 2014 tarihinde tekrar yayınlanan Ahmet Ayık ile Fasl-ı Muhabbet müzik programında Bahattin Çetin Sivas'ta Sızı ve Göç Veren Sivas adlı 2 şiir okudu.

Kanal 58'de Cuma günü 25 Nisan 2014 tarihinde tekrar yayınlanan Ahmet Ayık ile Fasl-ı Muhabbet müzik programında Bahattin Çetin Sivas'ta Sızı ve Göç Veren Sivas adlı 2 şiir okudu.-Zara Kültür Araştırma Grubu tarafından; 16 Şubat 2011 tarihinde bu sayfa oluşturulmuştur.

Son güncelleme: 30.7.2019 | Sayfa Gösterimi: 2550

Netmon
Ekotaş Emlak
Metro Turizm
Güler İnşaat İletişim
Tanrıverdi Alüminyum
 
 
Ziyaretçi Defteri Sivas Fotoğrafları Sivas Haber Arama    
 
 
 

Ara{ZZ}arA