Çiğdem Elmas 


Türk Halk Müziği Sanatçısı

Çiğdem Elmas; 1979 İstanbul doğumlu olup, aslen Sivas Zaralıdır.
1997 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü'nü kazanarak profesyonel müzik yaşantısına başladı. Aynı yıl Milli Eğitim Bakanlığı ve Milliyet gazetesinin düzenlemiş oldukları ses yarışmalarında iki kez 'Türkiye Birincisi' oldu.
1998'de TRT İstanbul Radyosu Amatör Ses Yarışmasında 'Bölge İkincisi' seçildi.
'Arguvan Ağzı Türküleri' yarışmasında birinci oldu.
2002 yılında İTÜSEM'de konservatuara hazırlık kurslarında iki yıl süreyle repertuar hocalığı, 2004 yılında da Dede Efendi Musiki Cemiyeti'nde "Bağlama ve Halk Müziği Repertuarı" hocalığı yaptı.
Grup Sarmaşık'ta 'Solist' olarak çeşitli belediye konserlerinde ve festivallerde sahne aldı.
2005'de Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi, Folklor ve Müzikoloji Bölümü'nde yüksek lisansa başladı, 2007 yılı Eylül ayında da mezun oldu.
Kınalı Kuzular adlı dizi film müziği albümünde Eledim Eledim isimli türküsü ile yer almış, Mehmet Özcan Besteleri olan "Can Türküleri 1" adlı albümde de "Derdi Güzel" isimli türküyü seslendirmiştir.
Cem TV'de bir dönem Taner Özdemir'le birlikte Dem Vakti programını sundu.
Radyo Barış ve Cem Radyo'da geçmiş dönemlerde programcılığı bilinmektedir.


2014 - 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Zara Belediye Başkanı Hüsamettin Gürsoy tarafından düzenlenen programda Çiğdem Elmas, Zara Belediye Düğün Salonu'nda sahne aldı.-Sivas Platformu öncülüğünde İstanbul/Yenikapı'da gerçekleştirilen 8. Geleneksel Sivas Günleri'nin 2. günü olan 7 Ekim 2017 Cumartesi günü yapılan Çiğdem Elmas'ında sahne aldığı Zara İlçesinin Tanıtım Programı Pazar günü 26.11.2017 tarihinde yine aynı program 1 gün sonrası Pazartesi günü 27.11.2017 tarihinde Sivas Radyo Televizyonu SRT'de yayınlandı.

Son güncelleme: 8.8.2018 | Sayfa Gösterimi: 1804

Netmon
Ekotaş Emlak
Metro Turizm
Güler İnşaat İletişim
Tanrıverdi Alüminyum
 
 
Ziyaretçi Defteri Sivas Fotoğrafları Sivas Haber Arama    
 
 
 

Ara{ZZ}arA