Halil Akgöz 


Şair

Halil Akgöz; 1956 Sivas/Hafik Çınarlı köyü doğumlu. İlkokulu Sivas'ta okuyup 1972 yılında İstanbul'a göç gitti. Askere gidene kadar özel bir şirkette çalıştı. Askerlik dönüşü tekrar İstanbul'a dönerek aynı işinde çalışmaya devam etti.


Ş i i r l e r i: Soy Olmayınca - Yaralar Gizlidir - Öyle mi - Derdini Açma -
Ölürüm - Gül Alsın Diye - Bul Leyla Leyla - Yarin Derdinden - Dertli Gezerim BöyleBestelenen Şiirleri:
Dostum - Gelesin | Özcan Deniz; Ağustos 2000 tarihinde Prestij Müzik'den çıkan Aslan Gibi CD'sinde Halil Akgöz'ün 2 eserini seslendirdi.

Karlı Dağlar - Lele Lele Yar Bir - Bir Sivası Sevdim Birde Seni Yar; adlı Halil Akgöz'ün 3 şiiri Dr. Arif Şanlı Musiki Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Arif Şanlı tarafından bestelendi.

Arzuhalci - Güzeller - Yoksulluk | Hüseyin Karakuş
Yavrular | İzzet Yıldızhan
Babaocağı | Oktay Güntürk
Kimler Ağlasın - Zor Garibe - Güzeller Lele Lele Yar | Nuray Hafiftaş


-Hafik Çınarlı Köyü Kalkındırma ve Yaşatma Vakfı tarafından 13 Mayıs 2018 tarihinde Pazar günü İstanbul/Kemerburgaz Binbaşı Çeşmesi'nde düzenlenen Çınarlı Vakfı 50. Yılına Özel Biz Bize Kır Gezisi'nde Şair Halil Akgöz kısa bir konuşmanın ardından şiirini okudu.
Halil Akgöz'ün Biz Bize Kır Gezisi'nde yaptığı konuşması ve şiiri aynı zamanda, 1 hafta öncesi yapılan bu etkinliğin tamamımın yayınlandığı Kanal 58 televizyon ekranlarından 20 Mayıs 2018'de Pazar günü gösterdi.üyesi olduğu kuruluşlar:
MESAM Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği Üyesi

Son güncelleme: 21.5.2018 | Sayfa Gösterimi: 2456

Netmon
Ekotaş Emlak
Metro Turizm
Güler İnşaat İletişim
Tanrıverdi Alüminyum
 
 
Ziyaretçi Defteri Sivas Fotoğrafları Sivas Haber Arama    
 
 
 

Ara{ZZ}arA