Ali Lafçı 


Eğitimci, Şair - Yazar
ETK Kablo İdari İşler Müdürü


araştırma, biyografik yazı: yakup kadri bozalioğlu

Ali Lafçı; 1955 Sivas/Zara Tödürge köyü doğumlu. İlkokulu köyü Tödürge'de, ortaokulu da İstanbul'da okudu.

Ali Lafçı; 1974 yılında Trabzon Öğretmen Okulu'ndan, 1977 yılında da Balıkesir Necatibey Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümü'nden mezun oldu. İlk görev yeri olan Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde 5 yıl görev yaptıktan sonra 1979'da İstanbul'a tayin oldu, Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden lisansını tamamladı. Yirmibeş yıl kadar süren öğretmenlik görevinin son onbeş yılını yönetici olarak sürdürüp, 1999 yılında da emekli oldu.

2000-2002 tarihleri arası 1 dönem Sivas-Zara Tödürge Köyü Sosyal Dayanışma Derneği'nin başkanlığını yaptı.


Şiirleri:


şiirleri yayımlanan antoloji kitapları:
Bizim Köy (Tödürge) | Şairler Seçkisi Antolojisi 5 - Cilt:1, Sayfa:106-111


■Kanal 58 İstanbul Temsilcisi Osman Sönmez'in hazırlayıp sunduğu Yolumuz Gurbete Düştü televizyon programında Eğitimci-Yazar Ali Lafçı ile yapılan söyleşi Kanal 58'den 28 Aralık 2017 tarihinde perşembe günü yayınlandı.


Birinci Sınıf İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay birlikteliğinde Osmanlı Arşiv Belgelerinde ZARA isimli 2 eseri ilçemize kazandıran Eğitimci-Yazar Ali Lafçı; eserleri, Zara ilçesi ve Tödürge Köyü hakkında bilgiler vermek üzere Zara FM'in canlı yayın konuğu oldu.
İmtiyaz Sahibi Adem Doruk moderatörlüğünde 93.0 frekansından karasal vericilerle yayın yapan ve internet üzerinden de dinlenebilen radyo ZARA FM'in canlı yayın konuğu olan Ali Lafçı, gazeteci İbrahim Özel’in sorularını cevapladı. Söyleşi şeklinde gerçekleşen yayın bir saat yirmi dakika sürdü.
Yer: Zara FM - Kızılırmak Mah. Veysel Dursun Cad. No:13 Kat:1 Daire:1 Zara - Çarşamba, 24.05.2017
Kamera Kayıt ve Arşiv: Zara Kültür Araştırma Grubu-Zara Kültür Araştırma Grubu tarafından; 2 Kasım 2008 tarihinde bu sayfa oluşturulmuştur.

Son güncelleme: 15.6.2019 | Sayfa Gösterimi: 4813

Netmon
Ekotaş Emlak
Metro Turizm
Güler İnşaat İletişim
Tanrıverdi Alüminyum
 
 
Ziyaretçi Defteri Sivas Fotoğrafları Sivas Haber Arama    
 
 
 

Ara{ZZ}arA