Baba Beni Okula Gönder! 


Milliyet - ÇYDD İşbirliğiyle Büyük Kampanya: Baba Beni Okula Gönder!
Milliyet Gazetesi ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği beraberliğinde gerçekleştirilen "Toplumsal Kalkınmada Mülki İdare Amirleri ve Sivil Toplum Kuruluşları İşbirliği" konulu çalışma, büyük bir kampanyanın doğmasını sağladı.
"Kız çocuklarının okullaşması için desteklenmesi gerektiği" düşüncesini benimseyen Milliyet Gazetesi, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği işbirliği içinde büyük bir kampanya başlattı.

"Okumayan Kızımız Kalmasın" hedefiyle başlatılan "Baba Beni Okula Gönder" kampanyanın amacı Türkiye'de ekonomik yetersizlik ve aile baskısı gibi nedenlerle okulla bağlantısını koparmak zorunda kalmış kızlarımızın yeniden okula kazandırılmasıdır. Bu kızlarımızın önemli bir bölümü de aileleri okula göndermek istediği halde köylerinde okul bulunmadığı, okul bulunan en yakın yerleşkede ise yurt olmadığı için okula devam edememektedir. Bu nedenle bu kampanyayla, okula devam edecek kızlarımız için kız yurtlarının yapımı ve burs sağlanmasıyla, kızlarımızın okuyan, düşünen, karar veren bireylere dönüşmesi sağlanacaktır.

Son güncelleme: 2.3.2012 | Sayfa Gösterimi: 897

Netmon
Ekotaş Emlak
Metro Turizm
Güler İnşaat İletişim
Tanrıverdi Alüminyum
 
 
Ziyaretçi Defteri Sivas Fotoğrafları Sivas Haber Arama    
 
 
 

Ara{ZZ}arA