Amaçlarımız 


1-'Sivas Kent Arşivi & Sivas Giysileri ve Toprak Müzesi' açmak.

2-Fotoğraf Kültürü'nün Sivas'ta geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması için SİFSAD Sivas Fotoğraf Sanatı Derneği'ni kurarak; fotoğrafseverlerle yakınlaşma ve dayanışma kurulup, Sivas Kültürünü ve Fotoğraf Sanatını; büyük kentlerde ve köylerde fotoğraf sergileri açarak, sinevizyon ve multivizyonla tanıtmak.

•Sivas fotoğraf sanatının yaygınlaşması hedeflenerek Sivas Kültürü'nü fotoğrafla tanıtmayı amaçlayan www.sifsad.com | www.arazzara.com fotoğraf sitelerini açmak.

3-Sivas ili, ilçe-belde-köy ve mezralarının fotoğraf-video görüntülerine ulaşabileceğiniz satış odaklı Sivas Yayınları ve Sivas Fotoğraf ve Video Galerisi www.sehrisivas.com web sitesinin içeriğini genişletmek.

4-Bilgisayarlar arası bir iletişim şebekesi olan İnternet'te, www.kulturkentisivas.com | www.zarakultur.com web sitesine
İçerik - Yapı ve Navigasyon - Görsel Tasarım - Fonksiyonellik - Etkileşim interaktivite gibi yaratıcılık kriterleri katılarak;
'world wide web' ya da 'www' fotoğraf ve grafik ağırlıklı ulaşım yöntemi ile yazı, görüntü ve ses içeren dokümanlar yüklenip Sivas ve İlçeleri'ni değişik bir ortamda etkin bir şekilde tanıtmak.

•Zara; 134 köyü - 225 mezra mezarlıkları ve mezarları fotoğraf ve kamera ile görüntülenip Sanal Mezar Ziyareti'ni internet ortamına taşımak...
Amaç; ecdatlarımızın mezar ve mezartaşı için yazılan kitabeleri görsel belgelemek.

•Zara Kültür Kütüphanesi'nin koleksiyonunu oluşturan Sivas ve İlçeleri ile ilgili materyal türlerini bilgilendirici ve araştırmacılara yönelik bilgi hizmeti veren dokümantasyonlar yükleyip, 'Sivas Kültür Veritabanı' oluşturarak kaydın Bibliyografik Künyesi'ni hazırlamak.

•Sivas İli ve İlçeleri'nin sanatçılarınca; bugüne dek çıkartılan
'Taş Plak - Plak, Kaset ve CD'lerin Tanıtımı' nı, ezgilerini internet ortamına taşıyarak yöresel müzik kültürünü belgelemek.

•Sivas İli ve İlçeleri hakkında yayımlanmış; ayrıca Sivaslı Şair - Ozan -
Yazar - Ressam - Gazeteci ve Folklor Araştırmacıları nın Kitapları, Tezleri ve Makaleleri'nin Bibliyografya'sını yayımlamak.

•Sivas İli ve İlçeleri - Beldeleri, Köyleri - Mezraları - Yaylaları; tarihi ve kültürel değerleri ile Sivas Fotoğrafları ve e-kart sistemi ile tanıtmak.

•Sivas İli ve İlçeleri'nin Konfederasyonlar - Federasyonlar - Platformlar - Vakıflar - Dernekler - Odalar - Gruplar - Kulüpler ve Kooperatifler'ini kapsamlı tanıtmak.

•Sivas Tanıtım Videosu ile Sivas yöresini her alanda tanıtmak.

5-Zaralı Halil Söyler'i Anma Gecesi tertiplemek.

6-Zara Kültür Araştırma Grubu bünyesinde 'Zara Halk Oyunları' ekibi oluşturmak.

7-Zara Tödürge Gölü, Kaya Mağaraları ve koruma altına alınan Zara Konakları gibi tarihi turistik yerlerin korunup tanıtılması için girişimlerde bulunmak.

8-Yazılı ve görsel malzemelerden oluşan bir arşiv oluşturarak; Sivas, İlçeleri - Beldeleri ve Köyleri, fotoğraf - dia/slayt - VHS kasetlere çekilerek DVD'lere aktarılıp, Sivas'ın kültürel değerlerini geçmişten geleceğe taşımak.

9-Sivas'daki kültürel etkinlikleri derleme, değerlendirme ve geniş kitlelere yayma amacı hedeflenerek Sivas Kültür Yayınevi'nce Sivas Kültür Yayınları adı altında ansiklopediler, kitaplar, dergiler ve takvimler yayımlayarak Sivas İlinin kültürel zenginliğini görsel boyutları ve özgün kesitleriyle okuyucularına sunmak.

•Meslekî sorumluluğunun bilinci ile fuarcılık sektörüne öncülük yapan TÜYAP'ın İstanbul-Büyükçekmece'deki TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde her yıl düzenlediği Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı'na katılıp Sivas Kültür Yayınevi'nce yayımlanan Sivas Kültür Yayınları'nın tanıtımını yapıp Kitap İmza Günü gerçekleştirmek.

10-ÇEKÜL Vakfı, Ege Üniversitesi ve Cumhuriyet Üniversitesi kurumlarına; grubun başlattığı çevre ve kültürel değerlerinin korunmasına ve tanıtımına yönelik kapsamlı projeler sunulmuş olup, bu kuruluşlarla bağlantılar devam etmektedir.

11-Erozyonsuz topraklarımıza sahip olma adına Türkiye'de ilk kez grubun başlattığı 'T o p r a k' projesi TEMA Vakfı'na sunulmuş olup, bu kurumla bağlantılar devam etmektedir.

12-Sivas, İlçeleri - Beldeleri - Köyleri ve Yaylaları'nın; gerçek verilere dayalı Doğal - Tarihsel - Kültürel Değerler varlıklar bütününü, evrensel boyutlara taşıyacak 'Sivas Doğal - Tarih ve Kültürel Değerler Haritası'nı yayımlamak.

13-Elektronik yayıncılık alanında 18.08.2000 tarihinde o yıllarda Sivas'a ait birkaç internet sitesinden biri olarak hizmete giren; kurucusu olduğu Zara Kültür Araştırma Grubu'na ait www.zarakultur.com web sitesinin güncel siteler ve hangi siteye daha çok giriliyor, kim giriyor gibi bilgiler
barındıran internet bilgi ve istatistik sitesi
www.alexa.com 'da www.alexa.com/siteinfo/zarakultur.com sayfası verilerinin web trafiğini üst seviyelere çıkarmak.

Son güncelleme: 24.11.2016 | Sayfa Gösterimi: 11655

Netmon
Ekotaş Emlak
Metro Turizm
Güler İnşaat İletişim
Tanrıverdi Alüminyum
 
 
Ziyaretçi Defteri Sivas Fotoğrafları Sivas Haber Arama    
 
 
 

Ara{ZZ}arA