Ekrem Köksal 


Şair - Yazar
3 Eylül 1927 - 8 Mayıs 1996


Ekrem Köksal; 03.05.1927 Sivas/Zara doğumlu.


"Ekrem Köksal 1927'de Sivas'ın Zara Kazası'nda doğmuş. Babası Ahmet, anası Tayyibe.
Hayat hikâyesini anlatmaya lüzum görmüyorum. Biz çocukları çok geç olmuşuz. O yüzden onun hayatını, ansiklopedik formatta anlatmak bize düşmez. Onun hayatında 70'lerden öncesi hep kulaktan dolmadır bizim için. 80 öncesi de aklımız ermezmiş zaten. Eh şimdi resmi tarih öğretisi gibi hayat hikayesi vermenin…

O zamanlar Türkiye'sinde, ağaç işleri gibi teknik bir konuda öğretmen olmak sonra bir de üzerine mimarlık yapmak… Benim tarifleyemeyeceğim şeyler.
Babamız diye salt övmek de istemiyorum. Ancak; kitap yazmış, keman çalmış, eliyle tırnağıyla her şeyi yapmış biri. Mavi gözlü. Ayhan Işık kadar yakışıklı. Sportif ve tabii sert bir baba. Daha ne anlatayım ki…

Onun hakkında bir şeyler paylaşmaktır amacımız, salt övmek değildir. Haa bir de Google'da aranınca "Bu adam benim babam” isimli bir arabesk parçayı söyleyen kişi ile isim benzerliği olduğunu bilin diye. (Parçanın ismi de tesadüf)
Ona da bir sözümüz yoktur. Onun 'olayı' budur. Ancak benim baba tahayyülümün çok gerisindedir. İsim benzerliğini ortaya koymak ve biraz ayırmak istedik. Kimseye bir kötü niyetli davranışımız ya da beğenmemişliğimiz yoktur. Sadece ayırmak istedik. Hem naifçe, hem de nahifçe.

Ben susayım, yaşanmışlıklar ve tabii fotoğraflar konuşsun."
Oğlu Ahmet Turan Köksal

Son güncelleme: 6.6.2018 | Sayfa Gösterimi: 3451

Netmon
Ekotaş Emlak
Metro Turizm
Güler İnşaat İletişim
Tanrıverdi Alüminyum
 
 
Ziyaretçi Defteri Sivas Fotoğrafları Sivas Haber Arama    
 
 
 

Ara{ZZ}arA